Hovedformålet med en Company Page er at tiltrække og interagere med dine følgere gennem berigende content. LinkedIn har 810+ mio. brugere på verdensplan, og derfor kan aktiv brug af en Company Page give god mening.
En professionel tilstedeværelse på LinkedIn kan bruges til at skabe thought leadership, Employer Branding, trafik til hjemmesiden, Employee Advocacy, leads og øget synlighed – på vores kursus bliver du sat grundigt ind i hvordan.
På dette kursus løfter vi niveauet og virksomhedens konkrete LinkedIn-udbytte signifikant gennem undervisning og øvelser.
På kurset lærer du:
Sidste kursus blev evalueret til 5 ud af 5 mulige point af deltagerne.
Kurset henvender sig primært til marketing-, kommunikations- eller HR-medarbejderen, der til daglig arbejder med virksomhedens Company Page. Kursusdeltageren kan med fordel være vedkommende, der enten allerede er administrator på virksomhedssiden, eller som skal i gang.
Er I flere i virksomheden som ønsker et markant kompetenceløft, tilbyder vi en skræddersyet intern workshop. Undervisningsmaterialet tilpasses jeres specifikke situation og behov, således at udbyttet bliver optimalt.
Kontakt os og hør nærmere om hvilken løsning, der passer bedst til jer.
For at sikre maksimalt udbytte, afholder vi kurset i små hold på max. 6 personer. Er du interesseret? Så tilmeld dig, og bliv kontaktet.
Kommende kurser afholdes fysisk, men hvis du er interesseret i et virtuelt kursus, så blot kontakt os. Sker der ændringer i omstændighederne som gør, at kurset ikke kan afholdes fysisk, kan du vælge en ny dato eller få dine penge retur.
Tid: kl. 9.00 – 16.00
Sted: Tuborgvej 5, 2900 Hellerup
Kommende kursus:
Pris: 6.900,- ex moms. Prisen inkluderer forplejning og undervisningsmateriale. Faktura fremsendes kort tid efter tilmelding, for at sikre din plads.
Parkering: Der er gratis parkering (uden tidsbegrænsning) på Tingskiftevej, Svanemøllevej og Norgesmindevej.
Vigtigt! Parkering kan ikke ske på Ordnungs pladser. Her vogter Europark og de er på hele tiden.
Denne forespørgsel er ikke bindende, så du kan altid springe fra igen, indtil du bekræfter din deltagelse.
Larisa administrerer til dagligt Digital Works’ sociale medier og digitale aktiviteter, og har derfor en dyb viden og forståelse for digitale indsatser i en professionel sammenhæng. Larisa arbejder også som projekt ansvarlig sammen med vores kunder og underleverandører.
Kontakt os endelig, hvis du har spørgsmål.